Saç dökülmesini anında durduruyor!

Son zamanlarda birçok erkeğin korkulu rüyası olan saç dökülmesi için binbir türlü çözüm bulunmaktadır. Doğal yollardan saç dökülmesini durdurmak mümkün. Peki saç dökülmesi neden olur? Saç dökülmesi nasıl önlenir? Saç dökülmesini önlemek için hangi besinlerden faydalanmak gerekir? İşte saç dökülmesini önlemenin yolları…

Saç dökülmesini anında durduruyor!
Saç dökülmesini anında durduruyor!

HİNTYAĞI

Hintyağı saçları ve kirpikleri uzatmak için çok etkilidir. Bu erkekler için de geçerli! Hint yağı saç dökülmesini önlemekle kalmaz aynı zamanda normal saç büyüme oranlarını iki veya üç katına çıkarabilir.

SİYAH KİMYON TOHUMU YAĞI

Siyah kimyon tohumu yağı birçok avantaja sahiptir, ancak saç büyümesi için özellikle harikadır. Saç dökülmesine neden olan bazı mantar enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur ve saç dökülmesini önler. Kafanın veya vücudun geniş bir bölümünde kullanmadan önce hassasiyet olmadığından emin olmak için iç kolun derisinde ufak bir miktar test edin.

BİBERİYE YAĞI

Saç büyümesini canlandırma yeteneği ile tanınan biberiye genellikle saç büyütme tedavilerine ve şampuanlara katılır. Az miktarda eklemek erkeksi bir koku yaratır ve bu tarifi etkinliğini arttırır.

LAVANTA ESANSİYEL YAĞI

Cilt sağlığını ve saç büyümesini iyileştirmek için de kullanışlıdır. Siyah kimyon tohumu ve biberiye kokusunu yumuşatır, ferahlatıcı ama kesinlikle erkeksi bir koku yaratır.

MALZEMELER

1/4 bardak hint yağı

1 tatlı kaşığı siyah kimyon tohumu yağı

1/2 çay kaşığı biberiye yağı

15 damla lavanta esansiyel yağı

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri koyu renkli bir cam şişe içerisinde birleştirin. Kahverengi bir damlalıklı şişesi kullanılabilir. Saçları nemlendirin ve kafa derisine 10-30 damla koyarak masaj yapın. Bir saat boyunca ya da bir gece boyunca bekletin ve yıkayın. Gece kullanmanızı ve yağ lekelerini önlemek için yastık üzerindeki havluyla uyumanızı öneriyoruz.

Saç büyümesini artırmak için haftada bir kez veya gerektiğinde kullanın.

NOTLAR

Tüm kafa derisine kullanmadan önce iç kolun küçük bir bölümünde yağları test edin ve herhangi bir reaksiyon veya hassasiyete neden olursa kullanmayın. Siyah kimyon tohumu yağı hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/saglik/2020/05/18/sac-dokulmesini-aninda-durduruyor?paging=4

Bir damlası bile kanser ile savaşması için yetiyor!

Bir damlası bile kanser ile savaşması için yetiyor!

COVID-19 Salgınından Sonra Okulları Bekleyen 5 Sorun ve Fırsat