Son Dakika: Ramazan Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi illerde? Seyahat yasağı ile birlikte sokağa çıkma kısıtlaması

Corona virüsü salgını nedeniyle getirilen sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika haberleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Son olarak ramazan bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak sorusunun yanıtı vatandaşları için merak konusu olmuştu.

Dün gerçekleştirilen kritik kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan bayramda sokağa çıkma yasağı ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Peki dün yapılan son dakika açıklamasına göre bayramda sokağa çıkma yasağı hangi illerde var ve yasak kaç gün olacak?

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili milyonların beklediği son dakika haberi geldi. 11 Mayıs tarihinden itibaren normalleşme sürecine giren Türkiye’de corona virüsü etkisini azaltmaya başladı. Hafta sonları belli yaş gruplarına belli zaman dilimlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı, var mı sorusunun yanıtı merak ediliyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya yönelik son dakika açıklamalarında bulundu. Kritik Kabine Toplantısı sonrası 81 il için karar belli oldu. Buna göre; Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İşte bayramda sokağa çıkma yasağı son dakika haberinin detayları!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI! BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıkladı! Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hal böyle olunca konuya yönelik detaylar, hangi illerde hangi sürelerde geçerli olduğu gibi konular merak edilmeye başlandı. Buna göre; haberimizin içerisinden Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı son dakika gelişmelerine ulaşabilirsiniz.

23-24-25-26 MAYIS’TA YASAK GÜNDEMDEYDİ

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından yakın kurmaylarıyla mesaisini İstanbul’da geçiren Erdoğan, bugün dijital kabineye sekizinci kez başkanlık etti. Kabinede ağırlıklı olarak koronavirüsle mücadele tedbirleri ve normalleşme takvimi ele alındı.

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları gösteren rehberler yayınlandı.

Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-26 Mayıs’ta 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

‘MİLLETE SESLENİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak. Kabinede, kalabalık oluşturma riski ve sosyal mesafenin korunmayacağı endişesiyle büyük şehirlerde Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararının alınması bekleniyor.

Buna göre Bilim Kurulu’nun da tavsiyeleri doğrultusunda Ramazan Bayramı arefesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanması planlanıyor.

65 YAŞ ÜSTÜ, 20 YAŞ ALTI

65 yaş ve üzeri için dün 6 saatliğine sokak izni sonuçlarının da ele alınacağı toplantıda, illerden gelen son durum da değerlendirilecek. Ayrıca, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için getirilen sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesine dönük Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda atılacak adımların da karara bağlanması planlanıyor.

ÇİFTE BAYRAM BEKLENTİSİ

30 büyükşehir ve Zonguldak’la başlayıp halen 15 kentte uygulanan sokağa çıkma yasaklarının da bayramdan sonra tamamen sonlandırılması planlanıyor.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/saglik/2020/05/19/son-dakika-ramazan-bayramda-sokaga-cikma-yasagi-kac-gun-hangi-illerde-seyahat-yasagi-ile-birlikte-sokaga-cikma-kisitlamasi?paging=4

Son dakika haberi: 19 Mayıs koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı

Bakan Pekcan açıkladı: Yeni pazara girene 5 yıl destek