Uzmanlar corona virüsü belirtileri listesine yeni bulgular ekledi! İşte gün gün korona virüsü belirtileri…

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen corona virüsü son dakika haberleri gelmeye devam ederken corona belirtileri merak ediliyor. Şu ana kadar dünya genelinde KOVİD 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 308 bin 655’e, virüs tespit edilen kişi sayısı ise 4 milyon 628 bin 879’a yükseldi.

Corona virüsü son dakika haberleri! Uzmanlar corona virüsü belirtileri listesine yeni bulgular ekledi! İşte gün gün korona virüsü belirtileri…
Corona virüsü son dakika haberleri! Uzmanlar corona virüsü belirtileri listesine yeni bulgular ekledi! İşte gün gün korona virüsü belirtileri…

Hem dünyada hem ülkemizde ölümcül corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında aşı ve tedavi çalışmaları hız kazanırken korona virüsü belirtilerine yeni bulgular eklenmeye devam ediyor. Bilindiği üzere ilk olarak yüksek ateş, ishal ve kuru öksürük gibi belirtilerle kendini gösteren corona virüsü kişiden kişiye farklı semptomlar bulunduruyor.

En son “Frontiers in Pediatrics” dergisinde yayımlanan araştırma, çocuklarda ateş veya bulantı ve ishalin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonu şüphesi doğurması gerektiğini ortaya koydu. Peki corona virüsü belirtileri nelerdir? İşte Frontiers in Pediatrics” dergisinde yayımlanan araştırmalarla ilgili güncel bilgiler ve yeni tip corona virüsü son dakika haberleri…

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyada ölümcül corona virüsü belirtilerine ilişkin güncel bilgiler merak ediliyor. Hem ülkemizde hem dünyada aşı çalışmaları hız kazanırken korona virüsü belirtileri vatandaşların gündeminde yer ediniyor.

İlk olarak kuru öksürük, nefes darlığı, yüksek ateş gibi belirtilerle karşımıza çıkan KOVİD 19 belirtileri kişiden kişiye farklı semptomlar gösteriyor. Son olarak Frontiers in Pediatrics” dergisinde yayımlanan araştırma, çocuklarda ateş veya bulantı ve ishalin, Covid-19 enfeksiyonu şüphesi doğurduğunu ortaya koydu.

Araştırmada, çocuklarda ilk başta ortaya çıkan sindirim sistemi semptomlarının, virüsün hedef aldığı hücrelerdeki reseptör türlerine bağırsaklarda da rastlandığından, sindirim kanalında potansiyel bir enfeksiyonun göstergesi olabileceği belirtildi.

Buna göre corona virüsü belirtileri nelerdir, ne zaman başlar ve insan vücudunda nasıl ortaya çıkar? İşte gün gün corona virüsü belirtilerine ilişkin son dakika haberleri…

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR? İŞTE GÜN GÜN CORONA BELİRTİLERİ…

Yeni tip corona virüsü belirtilerine ilişkin son dakika haberleri yakından takip edilirken yapılan son araştırmadaçocuklar ve yetişkinler arasında farklı semptomların görüldüğü ortaya çıktı. Buna göre corona virüsün (Covid-19) çocuklarda sindirim sistemi semptomlarıyla başlıyor olabileceği bildirildi. Peki corona virüsü belirtileri nelerdir?

MİDE BULANTISI VE İSHAL CORONA VİRÜS BELİRTİSİ Mİ?

Yeni tip koronavirüsün çocuklarda sindirim sistemi semptomlarıyla başlıyor olabileceği bildirildi.

Sonuçları “Frontiers in Pediatrics” dergisinde yayımlanan araştırma, çocuklarda ateş veya bulantı ve ishalin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonu şüphesi doğurması gerektiğini ortaya koydu.

Araştırmada, çocuklarda ilk başta ortaya çıkan sindirim sistemi semptomlarının, virüsün hedef aldığı hücrelerdeki reseptör türlerine bağırsaklarda da rastlandığından, sindirim kanalında potansiyel bir enfeksiyonun göstergesi olabileceği belirtildi.

Çocuklardaki sindirim sistemi semptomları

Çin’in Vuhan kentinde Tongci Hastanesi Pediatri Bölümünde görevli doktor Vınbin Li, “Çoğu çocuk Kovid-19’dan sadece biraz etkilendi ve çok az sayıdaki ağır vakada sıklıkla altta yatan bir sağlık sorunu vardı. Çocukta solunum yolu semptomları veya başka bir hastalıktan muzdarip olma durumu yoksa erken dönemde teşhisi gözden kaçırmak kolay.” değerlendirmesini yaptı.

Li, Kovid-19 hakkındaki deneyimleri doğrultusunda virüsün salgına dönüştüğü yerlerde özellikle ateş ya da bu hastalığa daha önce yakalandığına dair öykü varsa sindirim sistemi semptomları gösteren çocukların, virüsle enfekte olduğundan şüphelenilmesi gerektiğini vurguladı.

Doktor Li ve meslektaşları, öksürükle başlayan solunum yolu şikayeti göstermeden hastaneye kaldırılan, sonradan zatürre ve Kovid-19 teşhisi konulan çocuklarla yürüttükleri klinik çalışmada, söz konusu bulguyu elde etti.

Ekip, her 5 çocuktan 4’ünün hastaneye getirilmeden önce sindirim sistemi semptomları gösterdiğine işaret etti.

Covid-19 hastaları arasında en yaygın semptomlar

Halsizlik

Ateş

Kuru öksürük

Bazı durumlarda ortaya çıkan daha az yaygın semptomlar

Kas ağrısı

Burun tıkanıklığı

Baş ağrısı veya baş dönmesi

Boğaz ağrısı

İshal ve mide bulantısı

Titreme

Koku ve tat alma duyusu kaybı

Mide ve bağırsak sorunları

Kaynak:SABAH.COM.TR

Karaciğer kanserine dair bilinmeyen gerçekler ve 6 belirtisi

Karaciğer kanserine dair bilinmeyen gerçekler ve 6 belirtisi

çocuğa özür dilettirmek özür dilemek

Çocuğa zorla özür dilettirmeyin…